spławikowe 2014                                    OTWARCIE SEZONU 2014


Dnia 4 05 2014 o godzinie 7:00 zorganizowaliśmy zbiórkę zawodników na górnym zbiorniku Podgórki Tynieckie w celu odbycia zawodów Otwarcia Sezonu Spławikowego . Zgłosiło się 11 zawodników . Po krótkim rozpoczęciu i rozlosowaniu stanowisk wszyscy zawodnicy skupili się na przygotowaniem sprzętu i zanęty. Pogoda nam dopisywała za to ryba średnio chciała współpracować. Najlepszy wynik tych zawodów i najwięcej ryb złowił Dziekan Michał drugi wynik zanotował Skóra Jan a trzecie miejsce zdobył Więcław Stefan czwarte miejsce zdobyła Idziak Magdalena piąte miejsce Kękuś Krzysztof szóste miejsce zajął Dziekan Dominik . Pozostali zawodnicy nie zdołali przechytrzyć słabo dziś żerującej ryby. Po sygnale oznajmiającym koniec zawodów wszyscy zawodnicy zostali zaproszeni na posiłek który był dziś przy sprzyjającej pogodzie przygotowany na grilu. Wszystkim startującym serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne zawody .


                                  PUCHAR PREZESA 2014


Kolejne zawody z cyklu Grand Prix koła Stare Miasto „Puchar Prezesa” odbyły się 18 05 2014 na zbiorniku Zesławice . Zbiórkę zorganizowaliśmy o godz 7.00 . Do zawodów przystąpiło 7 zawodników nie których kolegów zniechęciła pogoda i ciągłe opady deszczu. Po rozlosowaniu stanowisk i przygotowaniu zanęty i sprzętu zaczęliśmy zawody o godz 9.15. Ryba nie chciała intensywnie współpracować ale prawie wszyscy zaliczyli zawody do udanych tylko jeden z kolegów nie zdołał przechytrzyć rybki. Po czterech godzinach w tym godzina w deszczu tym najlepszym okazał się Michał Dziekan który zanotował wynik 3600 drugi był Dziekan Dominik z wynikiem 2675 trzeci wynik uzyskał Borsuk Krzysztof 2460 który dzielnie gonił dwa pierwsze miejsca ale zabrakło czasu czwarte miejsce zdobył Kękuś Krzysztof z wynikiem 725 piąty był Piszczatowski Zbyszek z wynikiem 630 a szósty Skóra Jan z wynikiem 625 ostatni z kolegów Piotrowicz Piotr nie złowił ryby. Po wręczeniu pucharów dla zwycięzców wszyscy koledzy zostali zaproszeni na posiłek . Wszystkim przybyłym których nie wystraszyła pogoda serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne zawody. Z wędkarskim pozdrowieniem wodom cześć.


                           Mistrzostwa Koła I/II tura


W dniach 7/8.06.2014 odbyły się zawody w wędkarstwie spławikowym o mistrzostwo koła Stare Miasto. Dnia 7.06 zbiórkę zaplanowaliśmy na zbiorniku Zesławice o godzinie 7.00 na którą przybyło 9 zawodników. Po rozlosowaniu stanowisk przygotowaniu sprzęty i zanęty przystąpiliśmy do rywalizacji . I tak po 4 godzinnej potyczce pierwsze miejsce zajął Jan Skóra drugie miejsce zajął Michał Dziekan trzecie miejsce zajął Krzysztof Borsuk oraz Zbigniew Piszczatowski pozostali koledzy nie zdołali złowić ryby. Drugą turę rozegrano dnia 8.06 na rzece Wisła pod hotelem Forum . Zbiórkę też zaplanowaliśmy na godz 7.00 . Tego dnia ryba chętniej współpracowała z rywalizującymi kolegami. Po zakończeniu czterogodzinnej tury i zważeniu ryb okazało się że pierwsze miejsce zajął Michał Dziekan drugie miejsce zajął Krzysztof Kękuś trzecie miejsce zajął Ryszard Orzechowski czwarte miejsce zajął Jan Skóra . Mistrzem koła Stare Miasto został Michał Dziekan wicemistrzem Jan Skóra trzecie miejsce zajął Krzysztof Borsuk . Zawody były rozegrane w przyjacielskiej atmosferze koledzy byli zadowoleni pogoda dopisała impreza została zaliczona do udanych .


Zawody Społecznej Straży Rybackiej 2014


Pucharu Komendanta Społecznej Straży Rybackiej 2014 koła Stare-Miasto,odbył się dnia 27-09-2014 na łowisku Podgórki tynieckie (górny staw). Pogoda nas nie rozpieszczała i dlatego na zbiórkę przybyło dziewięciu zawodników. Po rozlosowaniu stanowisk i przygotowaniu sprzętu wszyscy zaczęli przygotowywać zanętę i obmyślać strategię na dzisiejszy dzień. Ryby w pierwszych minutach nie chętnie współpracowały lecz z upływem czasu było coraz lepiej. Po 4 godzinnej rywalizacji sędzia zakończył zawody i przystąpił do ważenia „urobku”. Rywalizacja przebiegała w koleżeńskiej atmosferze pogoda dopisała i tak po ogłoszeniu wyników i rozdaniu pucharów zakończyliśmy zawody. Wszyscy zawodnicy zostali poczęstowani pysznym posiłkiem który przygotował Michał Dziekan . Dziękuję sędziemu i kolegom, zapraszam za rok. Z wędkarskim pozdrowieniem wodom cześć. 


Zakończenie Sezonu Spławikowego 2014


W dniu 28-09-2014 o godz.7.00 na łowisku Podgórki tynieckie (górny zbiornik) odbyły się ostatnie zawody kołowe zakończenia sezonu spławikowego 2014. Przybyli zawodnicy przystąpili do krótkiej odprawy i losowania stanowisk . Wiedzieliśmy że będzie się trzeba bardziej postarać niż dzień wcześniej żeby rybę bardziej przechytrzyć i tak każdy z zawodników starał się jak mógł żeby wypaść jak najlepiej . Pogoda była bardzo sprzyjająca i wszyscy koledzy z uśmiechem dotrwali do końca zawodów . Po czterogodzinnej turze czas na ważenie i zweryfikowanie kto był najlepszym zawodnikiem zakończenia sezonu spławikowego. I tak waga wskazała najlepszy wynik zawodów 6670  który uzyskał Dziekan Michał łowiąc głównie leszcze . Kolejny wynik zanotował Skóra Jan 5465  też odławiając głównie leszcze . Trzeci wynik zanotował Dziekan Dominik 4370 łowiąc same płotki . Czwarty był Borsuk Krzysztof z wynikiem 2780  . Piąty wynik miał Piszczatowski Zbigniew 2055  . A ostatni wynik zanotował kolega Imielski Mieczysław 75  . Po ogłoszeniu wyników rozdaniu nagród jak zawsze zostaliśmy poczęstowani pysznym posiłkiem . Sumując liczbę startów i zdobytych punktów wyłoniliśmy wędkarza roku 2014 . Tym najlepszym został Dziekan Michał drugi był Skóra Jan trzeci Dziekan Dominik czwarty Borsuk Krzysztof piąty Piszczatowski Zbigniew. Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok . Z WĘDKARSKIM
POZDROWIENIEM WODOM CZEŚĆ